Elképesztő mennyiségű állami díjat adtak művészeknek, szakembereknek

2016.03.11 15:52

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere nemzeti ünnepünk alkalmából Kiváló Művész-, Érdemes Művész- és Babérkoszorú-díjakat, valamint szakmai díjakat adott át. 75 embert díjaztak 20 kategóriában.

balog_zoltan_160311.jpg
 

Magyarország Babérkoszorúja díj

    Farkas Árpád, József Attila-díjas költő, író, az MMA rendes tagja
    Király László, József Attila-díjas költő, író, műfordító, az MMA rendes tagja

Magyarország Kiváló Művésze díj

    Benkő Imre, Balázs Béla-díjas fotográfus, érdemes művész, az MMA rendes tagja
    Lantos István, Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, érdemes művész, az MMA rendes tagja, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem professzora és volt rektora
    Sümegi Eszter, operaénekes, érdemes művész, a Magyar Állami Operaház szerződéses magánénekese
    Szegő György, a Jászai Mari-díjas látvány- és díszlettervező, Ybl Miklós-díjas építész, művészeti író, érdemes művész, a Műcsarnok ügyvezető igazgatója
    Szombathy Gyula, Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész
    Venczel Vera, Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész

Magyarország Érdemes Művésze díj

    Berkes Kálmán, Liszt Ferenc-díjas klarinétművész, karmester, a Győri Filharmonikus Zenekar művészeti vezetője
    Dévai-Nagy Kamilla, Liszt Ferenc-díjas előadóművész, a Krónikás Zenede alapító igazgatója
    Erdélyi Tibor, Erkel Ferenc-díjas koreográfus, tánc- és fafaragó művész, a Népművészet Mestere, a Magyar Állami Népi Együttes örökös tagja
    Fassang László, Liszt Ferenc-díjas orgonaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem adjunktusa
    Gombár Judit, Jászai Mari-díjas díszlet- és jelmeztervező
    Horváth Lajos Ottó, Jászai Mari-díjas színművész
    Kótai József, Ferenczy Noémi-díjas ötvös- és éremművész, az MMA rendes tagja
    Lendvay József, Liszt Ferenc-díjas hegedűművész
    Monori Lili, Jászai Mari-díjas és Balázs Béla-díjas színművész
    Nagy Mari, Jászai Mari-díjas színművész
    Pázmándi Antal, Ferenczy Noémi-díjas szobrász- és keramikusművész
    Somogyi Pál, Ferenczy Noémi-díjas iparművész, belsőépítész, az MMA rendes tagja
    Szikora János, Jászai Mari-díjas rendező, a székesfehérvári Vörösmarty Színház igazgatója
    Tardy László, Liszt Ferenc-díjas karnagy, az MMA rendes tagja, a Budavári Nagyboldogasszony Főplébánia (Mátyás-templom) kántor-karnagya
    Tátrai Tibor, Liszt Ferenc-díjas gitárművész, zeneszerző, a Tátrai Band, a Latin Duó és a Tátrai Trend zenekarok alapítója és vezetője
    Zányi Tamás, Balázs Béla-díjas hangmérnök

Balázs Béla-díj

    Hollós László, rendező, forgatókönyvíró, szerkesztő
    Juhász Róbert, hangmérnök
    Mátyássy Áron, film- és tv-rendező
    Szederkényi Miklós, gyártásvezető, producer

Balogh Rudolf-díj

    Horváth Mária Judit, fotóművész
    Pataky Zsolt, fotóművész, fotóriporter

Jászai Mari-díj

    Bánky Gábor, a Pécsi Nemzeti Színház színművésze
    Bérczes László, a kaposvári Csiky Gergely Színház művészeti vezetője
    Csőre Gábor, a Vígszínház színművésze
    Gidró Katalin, a Szegedi Nemzeti Színház színművésze
    Gubás Gabriella, a Thália Színház színművésze
    Mátray László, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház színművésze
    Molnár Nikoletta, a Szolnoki Szigligeti Színház színművésze


Nádasdy Kálmán-díj

    Szabó Máté, rendező, a Miskolci Nemzeti Színház művészeti vezetője

Harangozó Gyula-díj

    Pap Adrienn, a Magyar Állami Operaház magántáncosa
    Zsuráfszkyné Vincze Zsuzsanna, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti főmunkatársa, koreográfusa

Hortobágyi Károly-díj

    Russnák Norbert, artistaművész


Erkel Ferenc-díj

    Bella Máté András, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyetemi tanársegédje
    Horváth Márton Levente, orgonaművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára

Liszt Ferenc-díj

    Csík Gusztáv, zongoraművész
    Klukon Edit, zongoraművész
    Lajkó Félix, hegedűművész
    Molnár Levente, a Magyar Állami Operaház operaénekese
    Herczku Ágnes, a Hagyományok Háza - Magyar Állami Népi Együttes előadóművésze


Szabolcsi Bence-díj

    Dr. Domokos Zsuzsanna, zenetörténész, a Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont igazgatója

Ferenczy Noémi-díj

    Haber Szilvia Adél, ipari formatervező, művésztanár
    Marcell Tamás, tervezőgrafikus
    Püspök Balázs, formatervező, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Design Intézet, Formatervező Intézeti Tanszék egyetemi adjunktusa
    Schuszter István Gusztáv, ékszertervező ötvösművész
    Szigeti Szilvia, textiltervező


Munkácsy Mihály-díj

    Asztalos Zsolt, képzőművész, művészeti vezető
    Haász Ágnes, grafikusművész
    Kelemen Zénó, szobrászművész
    Nagy Gábor Mihály NAGÁMI, szobrászművész
    Ötvös Zoltán DLA, festőművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem egyetemi adjunktusa
    Szabó Ábel, festőművész
    Tóth Csaba, festőművész, a Nyugat Magyarországi Egyetem főiskolai docense


Németh Lajos-díj

    Jurecskó László, művészettörténész, műkereskedő

József Attila-díj

    Ablonczy László Ferenc, esszéíró, kritikus, színház- és kultúrtörténész
    Bényei Tamás, kritikus, irodalomtörténész, esszéista, műfordító, a Debreceni Egyetem egyetemi tanára
    Dr. Falusi Márton, költő, esszéista, a Magyar Művészeti Akadémia Művészetelméleti és Módszertani Kutatóintézet tudományos munkatársa
    Farkas Wellmann Endre, költő, szerkesztő
    Nagy Koppány Zsolt, író, műfordító, szerkesztő, a fővárosi Szárcsa Általános Iskola tanára
    Tari István, költő, író, képzőművész
    Lanczkor Gábor, költő, regényíró

Táncsics Mihály-díj

    Faggyas Sándor, a Magyar Hírlap lapszerkesztője
    Madocsai Bea Veronika, a Magyar Katolikus Rádió szerkesztője
    P. Szabó Ernő, művészettörténész, újságíró

Bánffy Miklós-díj

    Balázs Istvánné, a Petőfi Irodalmi Múzeum gazdasági igazgatója
    Herczeg Tamás, a Szegedi Szabadtéri Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója
    Vass József, a Honismereti Hagyományőrző Szabadidő Klub elnöke

Semmelweis-díj

    Dr. Sélleiné Márki Mária Klára, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár volt főigazgatója
    Dr. Velkey György, a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza főigazgatója, a Magyar Kórházszövetség elnökhelyettese


Batthyány-Strattmann László-díj

   Dr. Balogh Emil, a csopaki háziorvos, oktató családorvos
   Dr. Bartyik Katalin, a Szegedi Tudományegyetem, Általános Orvostudományi Kar, Gyermekgyógyászati Klinika és Gyermekegészségügyi Központ egyetemi docense
    Dr. Decastello Alice, budapesti háziorvos, felülvéleményező főorvos, címzetes egyetemi docens
    Dr. Flaskó Tibor, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ, Urológiai Klinika igazgatója, egyetemi docens
    Prof. Dr. Jermendy György, a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet főorvosa
    Dr. Kőszeginé Dr. Szalai Hilda, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet főigazgató-helyettese
    Dr. Párducz László, a Békés Megyei Pándy Kálmán Kórház Szülészet-Nőgyógyászati Osztály osztályvezető főorvosa
    Dr. Sikorszki László, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház osztályvezető helyettes főorvosa
    Dr. Sólyom János, a Semmelweis Egyetem II. sz Gyermekgyógyászati Klinika nyugalmazott egyetemi tanára
    Dr. Szabó János, a fővárosi Szent Rókus Kórház orvosigazgatója
    Dr. Vadász Pál, az Országos Korányi TBC és Pulmonológiai Intézet főigazgató-helyettese
    Zsoldos Gézáné Dr. Tóth Zsuzsanna, a Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Kar Konzerváló Fogászati Klinika igazgatója, egyetemi docens

 

mti.hu