Fészekrakók: 24 millió forintos adósságot csináltak
Újabb „fészekrakós" családot költöztettek ki.
Mintegy 15 millió forint közüzemi, és 9 millió hiteltartozást halmozott fel az a „fészekrakós" család, akiket kedden költöztettek ki a Klapka György utcából.
Beköltözésük óta a vízért és a fűtésért egyetlen fillért nem fizettek, de a közös költséggel és a felvett kölcsön törlesztésével is adósak. Így halmoztak fel 24 millió forintos adósságot.
A lakást teljesen tönkretették. Annak értéke mindössze 3 millió forint. Ez az egyik olyan „fészekrakós" lakás a 173-ból, amit az önkormányzat megvásárolt a bankoktól.
A kilakoltatásokat 2013-ban kezdték el. Azóta 112 lakást vett át a város, és ezek felét már fel is újította.
A következő hetekben újabb 20 lakásból költöztetik ki a „fészekrakókat". Az őszi kilakoltatási moratóriumig pedig újabb 20 lakást szeretne átvenni az önkormányzat.
minap.hu