Gyorsan elkapták az utcai rablót Miskolcon
Egy 41 és egy 70 éves nőt rabolt ki az a 20 éves férfi, akit a rendőrök elfogtak, majd őrizetbe vettek.
A Miskolci Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya március 4-én indított eljárást rablás bűntett elkövetése miatt akkor még ismeretlen tettes ellen. Az ügy kiinduló adatai szerint az ismeretlen támadó aznap délelőtt 9 óra után nem sokkal Miskolcon, a Stadion utcán szóváltást követően bántalmazott egy 41 éves helyi nőt, akitől erőszakkal elvette pénztárcáját is.
Elvette kézitáskáját
Ezt követően a férfi március 9-én ugyancsak 9 óra után Miskolcon, a Szarkahegy utcán egy 70 éves helyi nyugdíjastól vette el erőszakkal kézitáskáját. A sértettek a támadások következtében 8 napon belül gyógyuló sérülést szenvedtek.
Meggondolatlan húszéves
A bevezetett rendőri intézkedések eredményeként a nyomozók azonosították és március 11-én 6 órakor elfogták a bűncselekmények elkövetésével megalapozottan gyanúsítható H. Géza 20 éves miskolci lakost. A Miskolci Rendőrkapitányság Életvédelmi és Államigazgatási Alosztálya a terheltet bűnügyi őrizetbe vette és előterjesztéssel élt előzetes letartóztatásának indítványozására az illetékes járási ügyészségen.
eszak.hu