Keleti csatát nyert, tovább zárkózik a DVTK (+videó)

2019.11.02 19:15

A labdarúgó NB I 11. fordulójában a hazai pályán játszót Diósgyőr egy villámgóllal szerzett vezetést a Kisvárda ellen, amely egyenlítette a második félidőben, ám nem tudta elérni, hogy ugyanaz az eredmény szülessen, mint a két csapat előző szezonbeli három összecsapásán, mert Iszlai Bence és Rui Pedro is lőhetett egy-egy tizenegyest, amikkel 3–1-re nyert a DVTK.

Fotó: Mocsári László

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–Kisvárda 3–1 (Sesztakov 3., Iszlai 62. – 11-esből, Rui Pedro 93. – 11-esből, illetve Bumba 50.)
Miskolc, DVTK Stadion, 4268 néző. Vezette: Berke Balázs

Még három perc sem telt el a mérkőzésből, amikor Bohdan Melnik, a Kisvárda ukrán jobbhátvédje adott zseniális, tért ölelő, hajszálpontos gólpasszt honfitársának, Szerhij Sesztakovnak. Ront az összképen, hogy utóbbi a Diósgyőr játékosa – ilyen góllal szereztek vezetést a hazaiak, ami meg is adta a meccs alaphangulatát. Hosszú percekig éledezett a sokkból a Kisvárda, nem találta a játékát.

Hihetetlen megoldásokból nem volt hiány a későbbiekben sem. A 23. percben a diósgyőri Rui Pedro képes volt egy méterről, félig üres kapunál, a föld közeléből (!) a léc és a kapufa találkozási pontjára fejelni a labdát. Ha ez bemegy, alighanem végleg megroggyant volna a szabolcsi vendégcsapat.

Az sem mindennapi, hogy akadt egy perc, amikor nyolc mezőnyjátékossal volt a pályán a Kisvárda, mert amíg Tischler Patrikot az oldalvonalon túl ápolták (utóbb le is kellett cserélni), Rados Protics a túloldalon éppen cipőt cserélt, és jó sokáig kellett integetnie, mire a játékvezető visszaengedte a pályára.

A félidő második felére azért magára talált a Kisvárda, akadtak kecsegetető helyzetei, a gólhoz leginkább Lucas 40. percben megeresztett lövésénél jártak a vendégek, amikor a megpattanó labda kevéssel hullott a kapu fölé.

A második félidő egyértelműen a Kisvárda fölényével kezdődött, és öt perc elteltével ez az eredményben is megmutatkozott. Melnik javította a nagy hibáját, és ezúttal már saját csapattársának, Claudiu Bumbának adott mesteri gólpasszt. Aztán a Diósgyőr szempontjából ugyanaz a forgatókönyv következett, mint egy hete Pakson: amikor egyenlített és átvette az irányítást az ellenfél, szinte a „semmiből” tizenegyeshez jutott (Protics kezezése miatt) Feczkó Tamás együttese, és ahogy Pakson, ezúttal is Iszlai Bence értékesítette a büntetőt.

Felpörgött ezután a meccs, a 69. percben Hugo Seco, majd az ellentámadásból Prosser Dániel találta el a kapufát közelről. Az utolsó pillanatokban újabb büntetőből bebiztosította győzelmét a házigazda, amely február óta először nyert meg két bajnokit egymás után.