Megtalálták a régi terveket - Székelyföldön készül a martinkertvárosi Mária-oltár

2015.07.27 15:24

A martinkertvárosi Jézus Szíve templom egy új Mária-oltárral gazdagodik. A templom egykori tervezője oltárt is tervezett az épületbe, ezt találták meg nemrégiben. A munka elvégzésére egy székely fafaragó mester mondott igent.

Amikor tavaly készültünk a templom felszentelésének 80 évfordulójára, akkor előkerült egy Mária-oltár terv is – mondja Tóth István, a martinkertvárosi Jézus Szíve templom plébánosa. Pázmány István egykoron nem csak a templomot és annak berendezését tervezte meg, hanem elkészített egy oltártervet is, ezt találtuk meg 2014-ben - mondta Tóth Isvtán.

Az egyházközség képviselőtestülete akkor úgy határozott, hogy az eredeti terveknek megfelelően elkészítteti az oltárt.

Pázmány István terveiben fafaragások is díszítik a több mint 80 éve tervezett oltárt, amelybe belekerül majd a Máriát ábrázoló szentkép is. Az egyházközség képviselőtestülete egy csíkszentkirályi, székely fafaragó mestert, György Gábort, és egy asztalos mester kért fel arra, hogy készíti el az oltár fából készült részeit. Az oltárkép, amelynek címe Szűz Mária szeplőtelen szíve, jelenleg is a templomban található.

Az új oltárt október elején szenteli fel Seregély István nyugalmazott egri érsek.

minap.hu