Nő a Partnerség: "A nők bárhol képesek megoldásokat találni!"
Lillafüreden ülésezik március 7. és 9. között a Nő A Siker Alapítvány rendezésében megvalósuló Nő a Partnerség című konferencia. Csöbör Katalin országgyűlési képviselő, alapító köszöntőjében kiemelte, szövetségesei szeretnének lenni minden olyan női szervezetnek, amely segíti a nők érdekérvényesítését, társadalmi szerepvállalását.
fotó: Végh Csaba
A Nő A Siker Alapítvány alapítója 2010 óta tagja a magyar parlamentnek, elmondása szerint az eltelt hét év alatt szerzett tapasztalatai, de régtől meglévő természetes érdeklődése is motiválta abban, hogy többedmagával létrehozzanak egy politikán átívelő, női szervezeteket összefogó alapítványt – így hozták létre 2016-ban a Nő A Siker Alapítványt.
– Szövetségesei szeretnénk lenni minden olyan női szervezetnek, amely segíti a nők érdekérvényesítését, társadalmi szerepvállalását. Alapítványunk sikeres nő tagjai szeretnének példát is mutatni a jövő generációinak, hogyan is lehet sikeresnek lenni az életben – fogalmazott Csöbör Katalin, hozzátéve, az elszigetelten működő női szervezeteknek meggyőződése szerint össze kell fognia, így sokkal sikeresebbek és erősebbek lehetnek.
Az alapító politikus ismertette, hogy konkrét feladatuknak tekintik más női civilszervezetekkel, vállalkozásokkal együttműködve képzések, rendezvények szervezését, hálózatok kialakítását és működtetését, a már meglévő gyakorlat népszerűsítését, terjesztését.
– Idei konferenciánk közvetlen célja most egyrészt a kapcsolatfelvétel, egymás alaposabb megismerése, másrészt az ismeretterjesztés, a tudás és a jó gyakorlatok megosztása – mondta.
A lillafüredi rendezvény a tervek szerint egy hagyományteremtő sorozat első állomása, amivel útjára indul egy folyamatos párbeszéd a határon innen és túl.
– A soron következő, 2018 márciusában megrendezendő konferencián a V4-ekkel kívánunk együttműködést szorgalmazni – tette hozzá Csöbör Katalin.
Rámutatott arra, hogy a digitális forradalom hatására megszűnt a férfiak és a nők közötti teljesítménybeli különbség. Ma már a jelenlét a világhálón nemre, korra tekintet nélkül működik – húzta alá az országgyűlési képviselő, hozzátéve, hogy a szerveződésük erre a lehetőségre is felhívja a figyelmet és szeretné kihasználni.
A köszöntő után a konferencia résztvevői meghallgathatták egy tehetséges fiatal lány énekelőadását – a szervezők pedig jótékonysági felhívással éltek: várják a támogatásokat ahhoz, hogy Ildikó Máltára utazhasson egy meghívásos énekversenyre. Nos, a repülőjegy már meg is van egy miskolci vállalkozó helyszínen történt felajánlásának köszönhetőn!
A konferencia első előadását hazánk rendkívüli és meghatalmazott ENSZ nagykövete tartotta a nők szerepéről a béke és a biztonság megteremtésében. Bogyay Katalin mindenekelőtt az alapítvány szerepét és a konferencia fontosságát méltatta, úgy fogalmazott: „a Nő a Partnerség a valóságot jelenti: bárhol, ahol nők dolgoznak, képesek megoldásokat találni – akkor is, amikor esetleg azt éreztetik a tárgyaló felek, hogy sehová sem jutnak egy kérdésben –, a nők akkor is átsegítik a feleket ezeken a nehéz pillanatokon”.
– Évtizedek óta azon dolgozom, hogy a nők akár a diplomáciában, akár más területeken meg tudják mutatni azt, hogy ha rajtuk múlik, akkor béke lesz; és lehet, hogy kanyargós utakon keresztül, de eljutnak oda, ahová szeretnének, eljutnak oda, amiben hisznek – húzta alá a rendkívüli és meghatalmazott nagykövet, aki az előadása további részében azt ismertette, mindez milyen módon jelentkezik az ENSZ-ben.
A konferencia első napján előadást tartott még Zsebe Andrea, a Pető András Főiskola rektora, aki a Pető módszer melletti elköteleződéséről beszélt, majd Škrilec Ksenija szlovén nagykövet és Orbán Balázs, a Századvég Alapítvány kutatási igazgatója is köszöntötte a konferencia résztvevőit, majd Sebestyén Márta és Andrejszki Judit koncertje zárta az első napot.
Kujan István
minap.hu